Aktuality

Prijímacie skúšky na stredné školy sa budú konať v riadnych termínoch. Forma ich uskutočnenia, dištančným alebo prezenčným spôsobom, závisí od vývoja epidemiologickej situácie.
Upravuje to hneď niekoľko dokumentov ešte zo začiatku tohto roka:
 
🔹rozhodnutie ministra zo 4. januára 2021
🔹 rozhodnutie ministra z 26. januára 2021,
🔹 a usmernenie z 23. februára 2021
 
DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE
🔹Tento školský rok si môže každý žiak, respektíve jeho zákonný zástupca, podať dve prihlášky na talentový odbor a dve prihlášky na netalentový odbor.
🔹Základné školy spracujú prihlášky svojich žiakov do 8. apríla 2021 a zašlú ich riaditeľom stredných škôl do 16. apríla 2021. Školy o termínoch a postupoch boli informované.
🔹Zákonný zástupca žiaka dostane potvrdenie o prijatí prihlášky a v prípade študijných odborov, na ktorých sa budú konať prijímacie skúšky obdrží zákonný zástupca pozvánku od strednej školy o konaní alebo nekonaní prijímacích skúšok. Prijímacie testy sa budú uskutočňovať od 3. mája 2021 do 14. mája 2021.
🔹Zrušila sa povinnosť vypĺňania potvrdenia o zdravotnom stave dieťaťa. Výnimkou sú tie odbory, na ktorých je to nevyhnutné.
🌐Ich zoznam si viete pozrieť https://www.minedu.sk/data/att/18512.pdf
 

Milí rodičia, 

chcete sa poradiť či a ako je Vaše dieťa pripravené na školu?

Chcete vedieť, v čom a ako sa mu venovať, aby čo najlepšie zvládlo požiadavky, ktoré budú naň v škole kladené ?  

 

Objednajte sa k nám na posúdenie školskej pripravenosti na tel. čísle 0904 744 717 alebo napíšte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., naše psychologičky Vám radi poradia.

 

Viac o školskej spôsobilosti si prečítajte tu: Školská spôsobilosť dieťaťa pre vstup do školy 2021/2022

 a o rozvoji detskej reči tu: Ako by mala vyzerať reč predškoláka

 informacna grafika skolska zrelost

CPPPaP v Čadci naďalej pracuje v osobnom poskytovaní odbornej individuálnej psychologickej starostlivosti za dodržiavania prísnych epidemiologických opatrení. Naďalej nás môžete kontaktovať ohľadom objednania žiadosti o odborné vyšetrenie, poradenstva, terapie, kariérového poradenstva či online aktivít podľa Vašich potrieb.

Neváhajte nás kontaktovať, sme tu pre Vás.

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Telefón: 0904 744 717
Online formulár: https://www.camip.sk/kontakt
 
Tešíme sa na Vás, spolu to zvládneme.

 

Pomaly sa blíži deň, kedy sa budeš musieť rozhodnúť, kam na strednú školu. Nie je to ľahké rozhodnutie a závisí od neho časť tvojej budúcnosti, ľudia, s ktorými sa budeš stretávať, ale aj životný štýl, ktorým budeš žiť.

Dni voľby povolania ( DVP) organizuje Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Čadci už pätnásty rok priamo na Tvojej škole. Nemusíš chodiť do poradne, psychologičky nášho CPPPaP prídu priamo do Tvojej školy a pomôžu Ti zorientovať sa podľa Tvojich schopností v rozhodovaní, avšak samotné rozhodnutie je na Tebe. Na Dňoch voľby povolania sa na základe testov dozvieš, aký si typ osobnosti, aké máš predpoklady, v akom pásme je Tvoje IQ, kde môžeš študovať, aká je potreba trhu práce, aké sú Tvoje možnosti štúdia, možnosti pomoci internetu pri voľbe povolania.